sobota 11. června 2016

Pivoňková sezóna

Pivoňkám trvá hodně dlouho, než si zvyknou na nové místo. Ty naše se konečně rozkoukaly a začaly (dva roky od vysazení) pořádně kvést. Největší parádu letos udělala růžová "Pink Giant" a bílo-krémová "Shirley Temple". Kromě nich máme ještě bílou "Gardenii", která rozkvetla teprve před pár dny, a světle růžovou "Sarah Bernhardt". Pokud zrovna vybíráte tu pravou na vaší zahrádku a hledáte inspiraci, tady je pár fotek každé z nich. 
  • Paeonia "Pink Giant"


Pivoňková sezóna uteče hrozně rychle, ale stojí za to. Miluju tu vůni, která se line zahradou. Jsou to prostě "pŘivoňky":) A když odkvetou a dovoní, přichází na řadu další krásky - růže, takže není třeba smutnit!

  •  Paeonia "Shirley Temple"

Vždycky když vidím poupě pivoňky, tak si vzpomenu na Tři oříšky pro Popelku a oříšek, ze kterého vykukovaly šaty:)

Shirley Temple a za ní Sarah Bernhardt. Prostě dvě hérečky:)
Obří květy, které po dešti ještě ztěžkly. Musela jsem jí přivázat k plotu, aby to ustála..  • Paeonia "Sarah Bernhardt"


Po dešti květy vyklepávám, aby v nich nezůstala voda. Rychleji by zvadly.

  •  Paeonia "Gardenia"

Pohled na tři naše pivoňky - Gardenii vepředu, Pink Giant nahoře uprostřed a Shirley vlevo v pozadí. Gardenie teprve začíná, zatímco všechny ostatní pivoňky už dokvétají. Vyfoceno 10. června.


  • Paeonia "Monsieur Jules Elie"
Tuhle pivoňku jsem si koupila před nedávnem u Krulichů. Když jsem si jí googlovala, tak se mi moc líbila, ale takhle v reálu mě nepřesvědčila. Přijde mi moc řídká. Tak zatím zůstává v květináči a uvidíme, co s ní..:)


1 komentář:

  1. Moc děkuji za nádhernou inspiraci a skvělé fotky!

    OdpovědětVymazat